Türkiye’yi Ayağa Kaldıran Skandala Soruşturma

İddiaya göre, depremde evlerini kaybeden ve Hatay’dan Alanya’ya taşınan ikiz kız kardeşler, okula devam edebilmek için kayıtlarını Alanya Mevlüt Çavuşoğlu Spor Lisesi’ne aldırdı.

Kardeşlerden biri, göçük altında kalma korkusuyla diğeriyle aynı yatakta uyumaya başladı. Ancak bu durum, yurt yönetimine şikayet edildi.

İkizlerin yurttan atılmalarına neden olduğu öne sürülen şikayette, “Bu öğrenciler eşcinsel, aynı yatakta yatıyorlar” denildi.

İkizlerin babası, yurt müdürünün kendisine, “Bunlar eşcinsel, alın çocukları memlekete götürün” dediğini iddia etti.

Baba, yurt müdürünün kendilerini sürekli tehdit ettiğini de ileri sürerek, “Çocuklarımızın siciline işleriz” dediğini aktardı.

İkizlerin babası, yurt müdüründen delil istediğini ancak kendisine sadece bir öğrencinin şikayetinin sunulduğunu söyledi.

Valilik soruşturma başlattı

Antalya Valiliği, söz konusu olayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Valiliğin Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Bazı basın ve yayın organları ile sosyal medya hesaplarında ilimiz Alanya Mevlüt Çavuşoğlu Spor Lisesinde öğrenim gören iki kız öğrenci hakkında çıkan haberlerle ilgili olarak Valiliğimizce gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x