Dilan Polat ve Engin Polat’a İkinci Şok! Silahlı Saldırı Nedeniyle İfadeye Alındılar

Kara Para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla tutuklanan Dilan Polat ve Engin Polat çiftine ikinci şok geldi. Banu Parlak’a ait güzellik merkezinin kurşunlaması olayında da işler karıştı. 

Türkiye’nin gündemini uzun süredir meşgul eden Dilan ve Engin Polat çifti 5 Kasım’da tutuklanmışlardı.

Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin avukatı Sevinç Horoz ise 10 Kasım’da tutukluluğa itiraz etmişti.

Tutukluluk itirazı ile ilgili mahkemeden henüz bir değerlendirme yok.

Dilan Polat ve Engin Polat ile ilgili bugün ise önemli bir gelişme daha yaşandı.

Şarkıcı Banu Parlak’ın güzellik merkezine yapılan silahlı saldırı nedeniyle Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin ifadesi alındı.

TRT Haber muhabiri Şeyma Vural şu bilgileri aktardı: 

‘Dilan ve Engin Polat çiftinin yanı sıra Sezgin Polat da ifade vermek üzere Küçükçekmece Adliyesi’ne getirildiler. İfadeleri tek tek alınıyor.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kara para aklama, yasa dışı bahis, suç örgütü kurmak ve üyesi olmak suçlamalarıyla toplamda 14 kişi tutuklanmıştı.’

“Ancak bu soruşturma bu suçlamaların dışında bambaşka bir soruşturma. 1 Ekim tarihinde Bahçeşehir’de şarkıcı ve Banu Parlak’ın dükkanı kurşunlanmıştı.”

‘Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Güvenlik kamera görüntüleri incelendi. Toplam 5 zanlı yakalanmıştı. Geldiler ifadelerini verdiler.’

“Zanlılar tetikçi olduğunu itiraf ettiler. Kurşunlatma olayını yaklaşık 20 bin – 30 bin liralık meblalar karşılığında yaptıklarını söylediler. İtirafların ardından soruşturma boyut değiştirdi.”

‘Bugün azmettirici olarak Dilan Polat, Engin Polat ve Sezgin Polat Marmara Cezaevi’nden ifade vermek için Küçükçekmece Adliyesi’ne getirildiler.’ 

Polat çifti, 9 gündür Marmara Cezaevi’nde tutuklu ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x