Buğra Kavuncu: Partimizin kararı net, Ankara ve İstanbul da dahil seçime kendi adaylarımızla katılacağız

Seçim işbirliğinden yana olan il başkanlarına “Partinin almış olduğu kararı uygulayamayacaksanız genel başkanımızın da bilgisi dahilinde bu şartlar altında çalışmamız mümkün değil” dediğini söyleyen İYİ Parti Teşkilatlandırma Başkanı Buğra Kavuncu, “Kararımız net, yerel seçime tek başımıza gireceğiz” dedi.

Ankara İl Başkanı Faruk Köylüoğlu, partisinin kararını doğru bulmadığını söyledi. İstifa etmemesi halinde genel merkez tarafından görevden alınacağının kendisine söylendiğini belirten Köylüoğlu, partisinin, örneğin Ankara Büyükşehir Belediyesini kazanma ihtimali olmamasına rağmen, aday çıkarmasını doğru bulmadıklarını söyledi. Seçim işbirliği halinde bazı ilçe belediyelerini alabileceklerini kaydeden Köylüoğlu, “İşbirliği yapılmamasının AKP’nin işine yarayacağını” öne sürdü, “Yanlış yapılıyor. Bu yanlışa ortak olmak istemedim” dedi.

İYİ Parti Teşkilatlandırma Başkanı Buğra Kavuncu, Ankara İl Başkanı Faruk Köylüoğlu’nu aradığını belirtti ve Sözcü’ye şunları söyledi:

“İl Başkanımız Faruk Köylüoğlu’nu aradım. Partimizin aldığı kararla alakalı farklı bir düşünceniz varsa bunu da eğer bu şekilde dile getirecekseniz, yani partinin almış olduğu kararı uygulayamayacaksanız o zaman genel başkanımızın da bilgisi dahilinde bu şartlar altında çalışmamızın mümkün olmayacağını söyledim. Partimizin seçimlere kendi adaylarımızla katılacağımız yönündeki netliğimizi, kararlılığımızı da göstermiş olduk. Partimizin kararı net. Bunu uygulama konusunda da kararlıyız. Bazılarının blöf yaptığımız, pazarlık konusu yaptığımız şeklindeki iddialarının da gerçekçi olmadığını bu uygulamalarımız da ortaya koyuyor. Genel Başkanımız Meral Akşener’in de açıkladığı gibi kendi adaylarımızla seçime katılacağız. Buna Ankara ve İstanbul da dahil.”


TIKLAYIN – İyi Parti’den istifa eden Ankara İl Başkanı Köylüoğlu: Gelişmeler AKP’ye seçim kazandırma operasyonu gibi!

TIKLAYIN – Yerel seçimde Ankara için iş birliğini savunuyordu: İyi Parti Ankara İl Başkanı Köylüoğlu, istifa etti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x