Apple’dan hayranlarını heyecanlandıran bilgiler geldi

Apple’ın gelecek yıl en yeni Macbook modellerini tanıtacağı konuşuluyor. Bu yeni nesil notebook’lar, şirketin son M3 yonga setiyle donatılacak ve bu, hem performans hem de enerji verimliliği açısından iyileştirmeler sunacak.

Bu bilgiler Bloomberg yazarı Mark Gurman tarafından aktarıldı. Apple’ın bu hafta içinde yeni iPad modellerini duyurması bekleniyor. Ancak, M3 yonga setiyle çalışacak yeni nesil MacBook’ların lansmanının gelecek yıl yapılacağı belirtiliyor. Gurman, bu MacBook’ların en erken bahar ya da yaz aylarında piyasaya sürülebileceğini belirtiyor. Ayrıca, M3 yonga setine sahip 13 inç ve 15 inç MacBook Air modelinin mühendislik doğrulama testi aşamasında olduğu bilgisi de paylaşıldı.

Apple’dan hayranlarını heyecanlandıran bilgiler geldi

Diğer yandan, M3 MacBook Pro modelleri daha ileri bir aşamada bulunuyor ve seri üretim için hazırlıklar yapılıyor. Mark, 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerinin M3 Pro ve M3 Max yonga setleriyle tasarım doğrulama testi aşamasına geldiğini aktarıyor. Eğer bu bilgiler doğruysa, yeni MacBook’ların 2024’ün başlarında veya bahar aylarında tanıtılması muhtemel.

Apple’ın önceki lansman döngüsüyle uyumlu olarak, M2 Pro ve M2 Max yonga setleriyle güçlendirilmiş MacBook Pro modelleri 2023’ün Ocak ayında tanıtılmıştı. İlginç bir şekilde, bu hafta içinde tanıtılacak yeni iPad’lerle ilgili söylentilere de dikkat çekiliyor. Bu tabletlerin, sadece A16 Bionic ve M2 yonga seti gibi küçük güncellemelerle geleceği, büyük değişikliklerin planlanmadığı belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir