Quentin Tarantino’dan ‘Ölüm Geçirmez’ itirafı! ‘Belki de öfkesi yatışmıştır’

Quentin Tarantino, ‘Sinema Spekülasyonu’ (Cinema Speculation) kitabının turnesi kapsamında İspanya’da basın toplantısı düzenledi. Dünyaca ünlü 60 yaşındaki yönetmen, 2007 yılında vizyona giren; başrolünde Kurt Russell’ın oynadığı, aksiyon-gerilim türünde ‘Ölüm Geçirmez’ (Death Proof) filminin gişede başarısız olma sebebini açıkladı.

Tarantino’nun senaryosunu yazıp yönetmen koltuğunda oturduğu Ölüm Geçirmez; psikopat bir dublör olan Mike’ın (Kurt Russell), filmlerde kullandığı tahrip edilemez arabası ile hedef aldığı kadınları öldürmesini konu alıyordu.

“BİR DÖNEM ÇOK TEKLİF ALIYORDUM”

İspanya’nın Diari ARA gazetesine konuşan dünyaca ünlü Quentin Tarantino, “Pek çok kişinin bağ kurduğu hikayeler yazacak kadar şanslıydım. Bu bana çoğu sinemacının deneyimlediği, kısıtlamalar olmadan sanatımı icra etme imkanı verdi. Film stüdyoları kendi hikayelerimi çektiğimi ve bunların çabalamaya değmeyeceğini varsayana kadar çok sayıda proje teklifi alıyordum” dedi.

“ŞİMDİ TAM ZAMANI”

Gişede iyi iş çıkarmayan ve özgüvenimi sarsan Ölüm Geçirmez’den sonra yeniden teklifler almaya başladım. ‘Belki de artık yumuşamıştır ve öfkesi yatışmıştır, şimdi tam zamanıdır’ diye düşünmüş olmalılar.

“YENİDEN KENDİME YATIRIM YAPTIM”

Öz güvenini sarsan Ölüm Geçirmez’in ardından Oscar’da ‘En İyi Yönetmen’ ve ‘En İyi Senaryo’ adaylığı elde ettiği ‘Soysuzlar Çetesi’ni (Inglourious Basterds) çekme hikayesini anlatan Tarantino, “Hollywood için ısmarlama filmler yapmanın yanlış bir tarafı yok. Bana hep ilginç projeler önerdiler. Tekrar kendime yatırım yapmayı tercih ettim ve Soysuzlar Çetesi’ni çektim” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir