Pedro Pascal sahne adını neden değiştirdiğini açıkladı

Pedro Pascal, Hollywood’da tanınan bir isim haline geldi, ancak kariyerinin ilk yıllarında başka bir lakapla anılıyordu. ‘Game of Thrones’, ‘The Last of Us’ ve ‘The Mandalorian’daki rolleriyle dünya çapında üne kavuşan Şilili-Amerikalı aktör, bir zamanlar doğum adı olan Pedro Balmaceda ile küçük rollerde yer alıyordu.

ANNESİ 23 YIL ÖNCE İNTİHAR ETMİŞ

48 yaşındaki aktör, Esquire’a verdiği yeni bir röportajda; annesi Veronica’nın 2000 yılında intihar etmesinden sonra onun kızlık soyadı olan Pascal’ı kullanmaya başladığını açıkladı.

“TELAFFUZ ETMEKTE ZORLANDILAR”

Bunu annesini ‘onurlandırmak’ amaçlı yaptığını söyleyen ünlü isim, Variety ile daha önce yaptığı bir röportajda da; “Amerikalılar Balmaceda’yı telaffuz etmekte çok zorlandılar” demişti.

YAKIN ARKADAŞI, AKTÖRÜN YAŞADIĞI ZORLUKLARI ANLATTI

Esquire ile yapılan röportajın başka bir yerinde; Pascal’ın yakın arkadaşı aktör Sarah Paulson, aktörün annesinin ölümünün ardından New York’a dönmesiyle rol bulmakta yaşadığı zorluklardan bahsetti.

“ÜCRETİMİ ONA VERDİĞİM ZAMANLAR OLDU”

‘American Horror Story’ yıldızı, “Pedro bu konuyu daha önce konuşmuştu. Karnını doyurabilmesi için çalıştığım bir işten aldığım ücreti ona verdiğim zamanlar oldu” ifadelerini kullandı.

BAŞARIYI 2014’TE YAKALADI

Pedro Pascal, çıkış yaptığı rolünü 2014’te, ‘Game of Thrones’ta ‘Oberyn Martell’i canlandırarak almış ve daha sonra sürekli bir başarı yakalamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir