Müzisyen Onur Şener’in ölümünün birinci yılında anma etkinliği yapıldı

Müzisyen Onur Şener, Çankaya’da bir yıl önce öldürüldüğü eğlence mekanının önünde anıldı.

Müzisyen Şener için eğlence mekanının önüne karanfiller ve çelenk bırakılarak yapılan anma etkinliğinde, ailesi ve yakınları duygusal anlar yaşadı.

Ailenin avukatı Meltem Banko, gazetecilere yaptığı açıklamada, Onur Şener’i anmak ve hatırasını yaşatmak için toplandıklarını belirterek, “Onur’umuz 5 şahsın müşterek fail olarak hareket etmesi suretiyle bir yıl önce bugün, sadece istedikleri şarkıyı çalmadığı için canavarca hisle ve eziyet çektirilerek tam burada vahşice katledilmiştir. Onur Şener, sanatını icra ettiği mekanın önünde bir grup fail tarafından yaşamından, enstrümanlarından ve daha önemlisi biricik kızından koparılmıştır” dedi.

Onur Şener’in bedenen bir daha yanlarında olamayacağını, ancak miras bıraktığı iyiliğin, hoşgörünün ve yardımseverliğin sonsuza dek yaşayacağını ifade eden Banko, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim bundan sonraki gayemiz, bu ateşin kıvılcımlarının başka masum çocukları üzmesinin, tek gayesi iyilik olanların böylesine vahşi olaylarla hayattan koparılmasının önüne geçmeye çalışmaktır. Heyet tarafından verilen cezanın, toplumun adalete olan inancına ve cezanın caydırıcılık amacının yerine getirilmesine hizmet etmediğini düşünmekteyiz. Biz, faillerin hak ettikleri cezayı alması ve bu davanın adaletle sonuçlanması için sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğiz.”

“Yüksek Mahkeme’nin verilen cezayı bozacağına inancım sonsuz”

Onur Şener’in babası Erhan Şener ise mücadelelerinin devam edeceğini, aile olarak verilen cezadan memnun olmadıklarını söyleyerek, “Yüksek Mahkeme’nin, verilen cezayı bozacağına ve tüm iştirak halinde müşterek faillerin hepsinin aynı cezaya çarptırılacağına inancım sonsuzdur” ifadesini kullandı.

Anne Leyla Pınar Şener ise oğlunun hayatını kaybetmesinden bugüne eğlence mekanının önüne ilk defa geldiğini belirterek, “Her yerde onu görüyorum. Benim aklım almıyor, nasıl kıyılır bir insana? 33 tane darbeyi benim oğluma nasıl vurdunuz cam kırıklarıyla? Hiçbir şey olmamış gibi ikisi içeride kaldı. Ağırlaştırılmış müebbet olan insanlar bunlar, iyi halden indirim aldı 25 yıla düştü. Öbür 3 kişi serbest bırakıldı. Kabul edemiyorum. Bunun için mücadelemizi sonuna kadar vermek istiyorum.” diye konuştu.

TIKLAYIN – Öldürülen müzisyen Onur Şener’in 6 yaşındaki kızından sanıklara verilen “iyi hal indirimine” itiraz

Müzik ve Sahne Sanatçıları Sendikası Genel Başkanı İpek Koçyiğit de müzisyenlerin meslek tanımının olmasını istediklerini söyledi.

Onur Şener davasında, mahkeme heyeti, sanıklar İlker Karakaş ve Ali Gündüz’e “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezası vermiş, takdir indirimi uygulayarak cezalarını 25’er yıla düşürmüştü. Diğer sanıklar Semih Soyalp, Gözde Gündüz ve Jale Erberk ise üzerlerine atılı tüm suçlardan beraat etmişti.

TIKLAYIN – Müzisyen Onur Şener cinayeti: İki sanık hakkında müebbet hapis istemi 

TIKLAYIN – Müzisyen Onur Şener cinayeti davasında karar

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x