Kuntz’tan Ermenistan maçı açıklaması!

A Milli Futbol Takımı, Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri D Grubu’ndaki ilk maçında yarın Ermenistan ile deplasmanda karşı karşıya gelecek. 

Ermenistan ile oynanacak maç öncesi teknik direktör Stefan Kuntz ve Ay Yıldızlı takımın futbolcusu Cengiz Ünder açıklamalarda bulundu.

“Eski analizlerimi bir kenara bırakabilirim”

Ermenistan Milli Takımı hakkında da değerlendirmelerde bulunan tecrübeli teknik adam, “Koronavirüs sürecinden öncesini düşünürseniz aslında Ermenistan futboluna, İspanyol tarzı futbol etki ediyordu. Eğer yaptığımız analiz sürecindeki durumları değerlendirmeye kalkarsak o süreçten sonra teknik direktörünüz değişti. Takıma farklı oyuncular katıldı. O yüzden eski analizlerimi bir kenara bırakabilirim. Böylelikle kendi takımıma odaklanıp yarınki maçı en iyi şekilde oynamaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Ermeni bir basın mensubunun “Yenilmeniz durumunda ülkenize nasıl döneceksiniz?” sorusuna ise Kuntz, “O senaryoyu ben kafamda oynamıyorum” şeklinde cevap verdi.

Stefan Kuntz, takımda sakatlığı bulunan bir oyuncu olmadığını şu anda ellerinde bulunan bütün oyuncuların yarın oynayabilecek durumda olduğunu belirtti.

KALECİ KİM OLACAK?

Kuntz, yarınki maç öncesi kaleci pozisyonunda görev vereceği oyuncuyu daha belirlemediğini belirterek, “Eğer yine en genç isimlerle devam edeceksek Mert ile oynayamayacağız demektir. Şaka bir yana yarın sabah kalecilerimizle görüşüp kararımızı onlara bildireceğiz. Ondan sonra zaten sizler de haber alırsınız” şeklinde konuştu.

“8 ADIMLIK BİR YOLCULUĞA ÇIKIYORUZ”

Takımın yaş ortalamasının çok genç olduğunu belirten Kuntz, “25 yaş ortalamasıyla en genç takımlardan birisiyiz. Burada önemli olan bazı oyuncularımız önemli bir yaş diliminin içerisinde. Onlar ya en iyi dönemlerinde ya da en iyi dönemlerini geçirmek üzereler. Biz eğer bu zamanı doğru kullanırsak milli takımın çok faydalı bir dönem geçireceğini düşünüyoruz. Tabii bireysel hataların da azalması gerekiyor. Ayrıca alışılagelmiş şeylerin sahaya yansıması da çok önemli. Biz yarın ski analizlerimi bir kenara bırakabilirimve ilk adımı atıyoruz. Bunu sahaya gerçekten yansıtmamız gerekiyor” açıklamasında bulundu.

Aday kadrodaki birçok oyuncunun kulüp takımlarında iyi performans gösterdiğini aktaran Kuntz, kadroda içerisindeki dengeleri iyi ayarlamaları gerektiğini söyleyerek, “Bizim için en önemli konu, oyuncularımızın kulüplerinde iyi performans gösteriyor olması. Bu kamp öncesi birçok oyuncumuzu birebir ziyaret ettim. Hakan’ı örnek olarak verelim. Onun yanında 6-7 tane daha benzer form durumunda oyuncumuz var. Başımızdan geçen o deprem felaketinde bu durum onu Inter’de mental olarak çok fazla yormuyordur ama milli takımda farklı yoruyordur. Inter’in Ermeni bir takımla oynadığını düşündüğünüzde ortam bu kadar gergin de olmaz. Diğer bir konu da bir kulüp içerisinde 2-3 kişi, Ramazan’ı tam şekliyle idrak ediyordur. Bunu milli takım düzeyinde gördüğünüzde takıma etkisi farklı oluyor. Kulüp düzeyinde iyi performans göstermeleri bizim için çok önemli. Oradaki durumu da birebir buraya yansıtıp aynı şeyleri beklememek lazım. Tabii madalyonun diğer tarafı da var. Bazı oyuncularımız da şu anda takımlarında çok iyi performans gösteremiyor. Moralleri de bu yüzden iyi olmayabiliyor. Burada moral kazanıp, süre aldıklarında kulüplerinde daha iyi durumlara geliyorlar. Yarın 3 kişiyi kadroya alamayacağız, 2 kalecimiz oynayamadığı için üzgün olacak. Bu tarz durumları da iyi idare etmemiz gerekiyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir