Horowitz: ABD Kriptodaki Üstünlüğünü Kaybediyor

a16z yatırım firmasının yetkilisi Andreesson Horowitz, ABD’nin kriptodaki üstünlüğünü kaybettiğini düşünüyor.

Horowitz, ABD’nin kriptodaki üstünlüğünü yavaş yavaş kaybettiğini düşünüyor. Bunu da artan düzenleyici baskıya bağlıyor.

Andreesson Horowitz’ten ABD’nin Kripto Konusundaki Yaklaşımına Yorum Geldi

a16z yatırım firmasının yetkilisi Andreesson Horowitz, ABD’de artan düzenleyici baskıya işaret etti. Bununla birlikte şirketlerin ABD yerine yeni yerler aradığını ekledi. Horowitz böylelikle Birleşik Devletler’in kriptodaki üstünlüğünü kaybettiğini söylüyor.

Andreessen Horowitz, ABD kripto endüstrisindeki düzenleyici baskıların, Amerika’nın dijital varlık alanındaki liderliğini kaybetmesine neden olabileceği konusunda uyarıyor. Yatırım firması, “Kripto Durumu” raporunun son bölümünde, ABD’nin dijital varlık düzenlemelerindeki hızlı artışın, ülkede kripto ile ilgili etkinliği azalttığını belirtiyor. Rapora göre, ülke 2018’de kripto geliştiricilerin yaklaşık yüzde 40’ına ev sahipliği yaparken, bu oran son birkaç yılda sürekli olarak aşağı inerek geçen yıl yüzde 30’un altına düştü.

Ek olarak, ABD merkezli kullanıcılardan kripto ile ilgili web sitelerine gelen trafiğin kısmı üçüncü yılda azaldı. Bu düşüşler, dijital varlık fiyatlarındaki düşüşün yanı sıra Web3’ün küresel olarak ilgi görmesi gerçeğinden de etkilenebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir