Galatasaray’dan depremzedeler adına müzayede

Türkiye tarihi deprem felaketi ile sarsıldı. Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6’lık depremler, 11 ili yıktı geçti.

Yaşanan bu facianın ardından spor dünyası tek yürek oldu ve bölgeye yardımını gösterdi. Bu felaketin ardından Galatasaray’dan önemli bir adım gelmişti.

Galatasaray camiası depremzedeler için anlamlı bir etkinlikte bir araya geldi.

Sarı-kırmızılıların, özel koleksiyon parçalarının sergilenip yeni sahiplerini bulacağı açık artırma Galatasaray Lisesi’nde gerçekleştirildi.

“Galatasaray bu konuda da öncülerden oldu, gururluyuz”

Dursun Özbek şu ifadeleri kullandı:

“Galatasaray Spor Kulübü, bu büyük felaketten etkilenen insanlara yardımlarını sürdürüyor. Bir ülkenin yüzde 15’i yıkılmış gibi düşünün. Her konuda olduğu gibi Galatasaray bu konuda da öncülerden oldu, gururluyuz.”

“Büyük bir felaket”

Özbek, açıklamalarının devamında şu sözleri sarf etti:

“Devletimizin o bölgedeki çalışmalarına destek olmak amacıyla desteklerimizi sürdürüyoruz, Erden Bey dün oradaydı. Taraftarlarımızdan bize gelen objeleri burada açık arttırmada satıp insanlarımıza destek olacağız. 15 milyona yakın kardeşimiz bu felaketle muhatap oldu. İfade ederken, insanların üzüntüsünü belirtmesi için kelimeleri seçmeye çalışıyorum, bölgeyi gezmiş birisi olarak, oradaki felaketin anlatılması mümkün değildir. Bir depremden öte bir şey. Büyük bir felaket.”

“Bir kısmını Gaziantep’e bir kısmını Maraş’a sevk edeceğiz”

Konteynır yardımı ile ilgili konuşan Başkan açıklamalarına şöyle devam etti:

“En iyi şekilde herkesin, bütün Galatasaraylılar’ın gurur duyacağı şekilde olacak. Barınma ihtiyacını karşılamak üzere önce bölgeye 500 konteyner olarak çalışmalara başladık. Destekçilerimizden yardım edilmesi istendi. Sevinerek söylüyorum, çok büyük ilgi gördü. Şu anda 500’ı bölgeye sevk edeceğiz. Bir kısmını Gaziantep’e bir kısmını Maraş’a sevk edeceğiz.”

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir