Fuat Oktay’dan Kızılay ve Kerem Kınık Açıklaması: “Çadır Satılmasına Üzüldük, Gereken Yapılır”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, büyük tartışmalara neden olan Kızılay’ın deprem sürecinde çadır satışı yapmasıyla ilgili açıklama yaptı. Oktay ‘Kızılay’ın çadır satmasına biz de üzüldük. Kurumun kendi genel kurulu vardır, kendi yönetimini kendisi belirler. Orada zaten gereken yapılır’ dedi.

AK Parti’nin Ankara’dan milletvekili adayı olarak gösterdiği Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, katıldığı bir programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyelerinin, 14 Mayıs’ta yapılacak 28. Dönem Milletvekili Seçimi’nde aday gösterilmesiyle ilgili soru üzerine Oktay, dün kabinede verdikleri hizmeti bugün Meclis’te vereceklerini dile getirdi.

Oktay, Türk Kızılay’a yönelik eleştiriler ile çadır satılmasına ilişkin soru üzerine şunları söyledi:

‘Kızılay 155 yıllık bir kurum. Şu anda Türkiye’de genel bir konsensüs de var. Bireylerden kurumları ayrıştırmak lazım. Bu kurumların hepsi bizim. Siyasi tartışmaların malzemesi yapmamak lazım. Arzu ederdik ki bu tür tartışmalar olmasın, bu tür şeyler devreye girmesin. Kızılay’ın kendi genel kurulu vardır, kendi yönetimini kendisi belirler. Orada zaten gerekli tedbirler, gereken yapılır. Buna tabii ki herkes üzülmüştür. Biz de üzüldük, çadır satılması olayı vesaire bu konuların gündeme gelmesi olayına ama Kızılay hepimizin kurumudur, üzerinde titrememiz lazım.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir