CHP’de üstü çizilen isimler: Aykut Erdoğdu ve Fatma Yavuz aday gösterilmedi

Siyasi partilerin 14 Mayıs seçimlerine katılacakları milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na teslim etmeleri için belirlenen süre saat 17.00’de dolacak.

YSK’nın seçim takvimi işlemeye devam ediyor. Takvime göre siyasi partilerin milletvekili aday listelerini bugün saat 17.00’ye kadar YSK Başkanlığı’na sunması gerekiyor.

CHP’de milletvekili aday listesi belli oldu. Listede Saadet Partili, DEVA Partili, Demokrat Partili ve Gelecek Partili adaylar da bulunuyor. 

CHP, AYKUT ERDOĞDU’YU ADAY GÖSTERMEDİ

CHP İstanbul Milletvekilliğinden istifa eden Aykut Erdoğdu, aday olmadığını şu sözlerle duyurdu:

Ülkemiz tarihin en zor dönemlerinden birinden geçiyor. Her birimiz insanlık dışı saldırılara maruz kalıyoruz. Bu zor dönemde kariyer hırsına kapılmak gibi bir hakkımız yok. Hepimiz Kılıçdaroğlu’na tüm gücümüzle destek vererek bu kabusu bitirmek zorundayız. İttifak siyaseti fedakarlık gerektirir. Bizler Kuva-yi Milliye kültüründen geliyoruz. Bizlerin kurucuları emir aldıklarında süngünün üstüne atladılar. Biz de kurucularımızın aziz hatırasına sadık kalacağız. Bizde kişisel ikbal kaygısı olmaz. Bu seçim bu büyük Ulus’un bu güzel Vatan’ın varoluş seçimidir. Çocuklarımıza hak ettikleri mutlu, huzurlu ve güvenli ülkeyi bırakacağız.

FATMA YAVUZ DA ADAY GÖSTERİLMEDİ

Diyanet’ten ihraç edilen Fatma Yavuz, CHP’den İstanbul milletvekili aday adayı oldu. 

Ancak Yavuz, listelerin belirlenmesiyle birlikte milletvekili adaylığına seçilmedi.

Aday gösterilmeyen Fatma Yavuz, milletvekili adaylık listesinde olmamasıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Yavuz açıklamasında inandığı yolda yürümeye devam edeceğini söyleyerek, “Aday gösterilmemem ile ilgili yorumum: Tayyip gitsin de ben gelmesem de olur! İnandığım yolda yürümeye devam edeceğim.” dedi.

SKANDALLARI İLE BİLİNİYOR

Yavuz’un kendi nikahında alkol servis ettirmesi, İBB’den kovulması, Türk milletine hakaret etmesi ve “Elhamdülillah Ermeniyim” sözleriyle akıllara kazınmıştı.

Fatma Yavuz son olarak da, HDP’nin füzenlediği etkinlikte “LGBT’li kardeşlerimizin saçının teline zarar gelecekse ben başörtümü açarım” diyerek ağır tepki toplamıştı.

 

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir