Bitcoin (BTC) Balinaları Düşüşlere Aldırmıyor!

Piyasa değeri en büyük kripto para ünvanını elinde taşıyan Bitcoin (BTC), son dönemde yaşanan fiyat hareketlerine rağmen büyük yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Kripto para piyasasında son düşüşün ardından önemli miktarda varlık bulunduran Bitcoin balinaları alım yaptı.

Kripto analitik platformu Santiment’in paylaşımına göre balinalar 17 Ağustos’tan bu yana toplamda 11.629 BTC satın aldı. Bu durum, bu yatırımcıların kripto piyasasının dalgalanmalarından etkilenmeyerek, uzun vadeli bir perspektifle yaklaştıklarını gösteriyor. Bu yatırımcıların portföylerini güçlendirmek ve değerli varlıklarını korumak amacıyla düşüş dönemlerini de bir fırsat olarak görüyor.

Bitcoin Yatırımcılarının Gözü BlackRock’ta!

Bu büyük yatırımcıların faaliyetleri, dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biri olan BlackRock’un ABD’de bir spot Bitcoin ETF başlatmak için başvuruda bulunmasının ardından daha da arttı. BlackRock’un bu hamlesi, kurumsal dünyanın kripto paralara olan ilgisini bir kez daha ortaya çıkardı. Özellikle 17 Haziran ile 10 Temmuz arasında, balinalar 2 milyar doların üzerinde Bitcoin satın aldı.

Balinalar ve köpek balıkları olarak adlandırılan bu büyük yatırımcılar, sadece düşüş dönemlerinde değil, aynı zamanda fiyat artışlarının yaşandığı dönemlerde de Bitcoin biriktiriyorlar. Bu strateji, yatırımcıların piyasa hareketlerini yakından takip ettiğini ve fırsatları değerlendirmek için beklediğini gösteriyor.

Son olarak, SpaceX’in Bitcoin varlıklarını satmış olabileceği yönündeki spekülasyonların ve piyasa çapındaki geri çekilmenin yaşandığı bir dönemde büyük yatırımcıların BTC biriktirmeye devam etmesi, balinaların kısa vadeli hareketlerle ilgilenmediğini ortaya koydu. Bu tür yatırımcılar, uzun vadeli düşünerek ve önemli gelişmeleri takip ederek, kripto para piyasasındaki dalgalanmalara karşı dirençli bir yaklaşım sergiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x