Arda Güler’den kötü haber geldi!

Arda Güler, 22 Temmuz’da sağ dizinden bir sakatlık yaşamış ve 24 Temmuz’da oynanan ilk hazırlık maçında forma giyememişti. Milan karşısında 2-0 geriye düşen Real Madrid, geri dönüşe imza atarak maçı 3-2 kazanmıştı.

YEDEK KULÜBESİNDEN TAKİP ETTİ

Real Madrid, 27 Temmuz’daki Manchester United maçını da 2-0 kazanmıştı. Arda Güler, bu iki maçta da yedek kulübesinde yer almış ancak sakatlığı sebebiyle süre almamıştı.

ANCELOTTI OYNAYAMAYACAĞINI AÇIKLADI

Arda Güler için gözler bu gece oynanacak El Clasico’ya çevrilmişken Carlo Ancelotti genç yıldızımız için kötü Haber verdi. Real Madrid- Barcelona maçı öncesi basın toplantısında açıklamalarda bulunan İtalyan teknik adam; “Arda Güler, Barcelona maçında kadroda olmayacak tek oyuncum. Bireysel olarak verdiğimiz programı uygulayarak yoğun antrenmanlar yapmaya devam ediyor. Juventus maçına hazır olması için çabalıyoruz.” dedi. Bu gelişmeler yaşanırken Arda Güler’in sağlık durumuyla ilgili bilgi veren Real Madrid, milli futbolcunun sağ dizinde sakatlık tespit edildiğini duyurdu.

KAMPTAN AYRILIYOR

Arda Güler’e yeni testler yapıldığını açıklayan Real Madrid’den yapılan açıklamada, “Oyuncumuz Arda Güler’e yapılan testler sonucunda sağ diz iç menisküsünde yaralanma tespit edilmiştir. Oyuncumuz önümüzdeki birkaç saat içinde özel tedavisine devam etmek üzere Madrid’e gidecektir.” ifadeleri kullanıldı.

ARDA’DAN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Sakatlığına ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yayımlayan Arda Güler, “Bugün takım arkadaşlarımla sahada olmak isterdim ama tedavi sürecimi hızlandırmak ve bir an önce hazır olmak için Madrid’e dönüyorum. Desteğiniz için teşekkürler!” ifadelerini kullandı.

UĞUR DÜNDAR PAYLAŞTI

Gazeteci Uğur Dündar sosyal medya hesabından Arda Güler ile olan fotoğrafını paylaşarak, ‘Arda evlâdımızın menisküs olması nedeniyle Real Madrid’in ABD’deki kampından ayrılıp tedavi ( büyük ihtimalle ameliyat) için İspanya’ya dönmesine çok üzüldüm. Değerli Arda’mıza acil şifalar ve en kısa sürede sahalara dönmesini diliyorum.’ dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x